Echipa PCRAI

Director Parc
Ing. Mircea Verghelet
vmircea@pcrai.ro
Sef paza si Turism
Ing. Radu Vulcu
raduv@pcrai.ro
Contabil sef
Ec. Alina Cernatescu
alinac@pcrai.ro
Biolog
Biol. Ionut Bordea
ibordea@pcrai.ro
Resp. Comunitati, Achizitii si Investitii
Ing. Cosmin Gradinaru
cosming@pcrai.ro
Resp. TI si GIS
Ing. Constantin Vezeanu
cvezeanu@pcrai.ro
Ranger
Ing. Mihai Banu
banu.mihai@pcrai.ro
Ranger
Ec. Remus Cucu
cremus@pcrai.ro
Ranger
Ing. Gheorghe Filote
gheorghef@pcrai.ro
Ranger, Constientizare publica si Educatie
Ing. Andrea Kurta
andrea@pcrai.ro
Ranger
Marius Oprei
moprei@pcrai.ro
Ranger
Ing. Ioan Laviniu Terciu
laviniut@pcrai.ro
Ranger
Ec. Francu Dumitru
fdumitru@pcrai.ro

Consiliul Stiintific al Parcului National Piatra Craiului

Dr. ing. Teodor MARUŞCA - inginer agronom
Academia de Ştiinţe Agricole şi Silvice, Institutul de Cercetare şi Producţie pentru Cultura Pajiştilor
Dr. ing.Victor Adrian INDREICA - botanist, inginer silvic
Universitatea "Transilvania" - Facultatea de Silvicultură şi Exploatări Forestiere Braşov
Ing. Marius DUMITRU - inginer silvic
Agenţia de Protecţie a Mediului Argeş
Dr. Laszlo RAKOSY - zoolog
Facultatea de Biologie-Geologie, Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj
Ing. Robert PACHE - inginer silvic
Regia Naţională a Pădurilor ROMSILVA
Dr. Dumitru MURARIU - zoolog
Institutul de Biologie Bucureşti
Dr. Ioan POVARĂ - geolog/speolog
Institutul de Speologie „Emil Racoviţă”
Ing. Florea TRIFOI - inginer silvic
Specialist Management Arii Protejate
Geol. Spencer COCA - geolog/speolog
Preşedintele Federaţiei Române de Speologie
Ing. Triboi NICOLAS - inginer peisagist
Universitatea de Arhitectură şi Urbanism Ion Mincu, Bucureşti
Arh. Raluca MUNTEANU - arhitect
Ordinul Arhitecţilor din România
Dr. Ramona ZOTTA CHERĂSCU - geograf
Ministerul Mediului
Dr. Anca Victorina MUNTEANU - geograf
Facultatea de Geografie, Universitatea din Bucureşti
DIRECTOR PARC
Administraţia Parcului Naţional Piatra Craiului
BIOLOG
Administraţia Parcului Naţional Piatra Craiului